użytkownik:
hasło:
zarejestruj
AKTUALNOŚCI

24 grudnia 2014 r Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielicy Wola będzie nieczynny.
więcej »Karta Dużej Rodziny

więcej »Podwórkowa Gwiazdka
więcej »Ogłoszenie
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy poszukuje kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie i częściowo ubezwłasnowolnionych... więcej »Obchody 25-lecia polskiej wolności w Pałacu Prezydenckim
 W dniu 21.11.2014 r. w Pałacu Prezydenckim odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 25-lecia pomocy społecznej w wolnej Polsce, podczas których Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej-Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w obszarze polityki społecznej. więcej »Dzielnicowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego

W dniu 20 listopada 2014 r. w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a w Warszawie odbyły się Wolskie uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

więcej »Szkolenia Centrum Praw Kobiet
więcej »kampania informacyjna dot. postępowania mieszkańców przy próbach oszustw
więcej »rozstrzygnięcie konkursu dla Seniorów

4 października 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs dla Seniorów organizowany corocznie w ramach Programu „Aktywny Senior” przez Ośrodek Wsparcia dla Seniorów.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbyła się w Domu Kultury „Działdowska”.Tematem tegorocznego konkursu był BRELOCZEK

więcej »Zaproszenie do udziału w zajęciach KOPD
Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej ogłoszeniem o organizowanej w Komitecie Ochrony Praw Dziecka grupie wsparciowo-terapeutycznej dla matek dzieci krzywdzonych oraz o indywidualnym treningu kontroli agresji dla ich dzieci. Uczestnictwo w grupie jest nieodpłatne. Grupa poprzedzona jest indywidualnymi konsultacjami i rozpoczyna się 29 października 2014r.


więcej »Wolontariat Pracowniczy
W dniu 18.09.2014 r. odbyła się akcja wolontariatu pracowniczego firmy K&L Gates Jamka Sp. k., zrealizowana w ramach programu "Wolontariusze dobrej woli" Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.
Dzięki zaangażowaniu firmy K&L Gates Jamka Sp. k. oraz je pracowników udało się nam zaaranżować oraz odnowić taras przed wejściem do Ośrodka Wsparcia dla Seniorów.

Serdecznie dziękujemy firmie K&L Gates Jamka Sp. k. za owocną współpracę i wypatrujemy w przyszłości równie udanych wspólnych projektów.

 
 
więcej »Wolska Biesiada Seniorów
więcej »Dzień Otwarty Tai Chi
więcej »Kercelak- barwny i gwarny jarmark różności!
więcej »Kalendarz Wolskich Dni Seniora 2014
więcej »piknik Jeden Muranów
więcej »projekt systemowy \"Razem dla Mazowsza-Edukacja w działaniu\"
W latach 2011-2014 w ramach kampanii promocyjno-informacyjnych projektu systemowego „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu” POKL Poddziałanie 7.1.3 nagrane zostały audycje radiowe, emitowane w radiowej Jedynce, Radiu dla Ciebie i Radiu Plus, audycje telewizyjne emitowane w TVP Warszawa, filmy i reportaże telewizyjne.

Materiały dostępne są na stronie projektu pod adresem: www.mcps-efs.pl

W imieniu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zachęcamy do zapoznania się z powyższymi materiałami.
więcej »Pomoc ofiarom przemocy
W ramach współpracy Centrum Praw Kobiet z Komendą Stołeczną Policji uruchomione zostały dyżury dla ofiar przemocy w każdy:

poniedziałek (godz.: 8.00-12.00)

czwartek ( godz.: 16.00-20.00)


w siedzibie CPK przy ul. Pięknej 66a lok. 10 w Warszawie.

W czasie dyżurów Policjanci mogą przyjąć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, udzielić wszelkich informacji związanych z procedurami ścigania sprawców przemocy oraz dotyczących pomocy ofiarom przemocy.

Zapisy na dyżury prowadzone są również pod numerem telefonu 22 622 25 17.

W imieniu Fundacji Centrum Praw Kobiet zachęcamy także do zapoznania się ze stronami:


http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/30932/Wspolnie_przeciwko_przemocy_domowej.html?search=1161


http://www.cpk.ogr.pl/
 
więcej »\"Baw się razem z nami
więcej »Bezpłatne spotkania edukacyjne dla rodziców i opiekunów:\"Anoreksja, bulimia, uzależnienia\"
więcej »Pracownia dobrych rodziców
więcej »Projekt aktywizacji zawodowej skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »Zabawa podwórkowa
więcej »Ciuchcia
więcej »\"Zabawa mama i ja\"
„Zabawa Mama i Ja” - to tytuł cyklu zajęć, którego kolejna edycja odbyła się w Dziale Wsparcia i Pomocy Rodzinie tut. OPS, mieszczącym się przy ul. Karolkowej 58a. W programie uczestniczyły mamy oraz ich pociechy. Dzieci biorące udział w warsztatach miały od 1,5 roku do 3 lat.

Celem zajęć było zdobywanie nowych umiejętności i sprawności, a także rozwijanie kreatywności dzieci i mam. Warsztaty miały również uświadomić rodzicom, że zabawa to nie tylko forma spędzania czasu, to bardzo ważny element w rozwoju każdego malucha, element bez którego żadne dziecko nie może się obejść, to czas budowania więzi, które są nie do przecenienia, ponieważ mają wpływ na kształtująca się osobowość i tym samy na całe życie człowieka. W czasie zajęć, mamy z dziećmi brały udział w różnego rodzaju aktywnościach dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci.

Podczas warsztatów, było miło, wesoło i kolorowo. Na twarzach uczestników gościły uśmiechy, wszyscy dobrze się bawili, a przecież to niezwykle ważne by nauka stanowiła źródło radości.

 
 
 
 
 

więcej »Szkolenie E-learning z ustawy o ochronie danych osobowych
więcej »Nowe karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych
więcej »Bezpłatny program terapeutyczny  dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych.
więcej »\"Chcę być niezależna! Program aktywizacji zawodowej kobiet\"
Szanowni Państwo!
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza do zapoznania się z wnioskami i rekomendacjami z wizyty studyjnej przedstawicieli Urzędu m. st. Warszawy w Szwecji. Spotkanie to było częścią realizowanego przez Miasto stołeczne projektu "Chcę być niezależna! Program aktywizacji zawodowej kobiet". Materiał dostępny jest w załączeniu. więcej »Grupa edukacyjno-wsparciowa dla rodziców będących w konflikcie okołorozwodowym.
więcej »Konkurs dla Seniorów
więcej »Akademia Staszego Przyrodnika
więcej »Pomoc młodym osobom z niepełnosprawnością
więcej »Nowe karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych
więcej »Zapraszamy na \"Seminarium o psychozie\".
więcej »Konferencja \"Asysta rodzinna- rola i miejsce w lokalnym systemie wsparcia i pomocy rodzinie\"
W dniu 15 maja 2014 r. odbyła się konferencja pt. „Asysta rodzinna – rola i miejsce w lokalnym systemie wsparcia i pomocy rodzinie”, zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w ramach działań środowiskowych projektu systemowego „Wola aktywnej integracji” Priorytet VII PO KL, Poddziałanie 7.1.1. W załączeniu znajdą Państwo informacje o tym wydarzeniu. więcej »Centrum Integracji
Szanowni Państwo!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które realizuje obecnie projekt „Ogólnopolskie Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych”. W ramach projektu osoby z niepełnosprawnością oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem niepełnosprawności: rodziny, opiekunowie, współpracownicy, a także pracodawcy, pracownicy instytucji i organizacji będą mogły skorzystać z bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz bezpłatnego poradnictwa socjalnego. Więcej informacji znajdą Państwo w załączeniu.
więcej »Majówka na Żytniej
Od 16 lat Środowiskowy Dom Samopomocy i Klub „Pod Daszkiem” organizuje przegląd działalności pod nazwą „Majówka”. Od kilka lat impreza przebiega pod hasłem „Żytnia przekracza granice”. Prezentowane kraje stają się inspiracją do przedstawienia różnych form działalności. W tym roku tematem przewodnim „Majówki” była Kuba z magiczną Hawaną, kolonialną przeszłością, prawdziwymi cygarami, rumem i salsą. Kuba to wyspa muzyki, ojczyzna „Guantanamery”. Ta ludowa piosenka stała się inspiracją do barwnego przedstawienia, w którym udzięli wzięli uczestnicy ŚDS i Klubu. Na warsztatach tanecznych można było nauczyć się podstawowych kroków salsy a na warsztatach plastycznych zrobić bransoletkę z kolorowych koralików. Gościem specjalnym tegorocznej „Majówki” był Pan Juan Castro Martinez ambasador Kuby w Polsce, który z entuzjazmem przyjął nasze zaproszenie i wraz z Panią Konsul przybliżył nam historię Kuby. Władze Dzielnicy reprezentowały Pani Grażyna Orzechowska- Mikulska zastępca Burmistrza i Pani Ewa Statkiewicz przewodnicząca Rady Dzielnicy. W czasie spotkania był czas na dobrą zabawę, wszyscy dobrze się bawili.
 
 
 
 
 
 

więcej »Stypendia m. st. Warszawy im. Jana Pawła II
więcej »Bezpłatne spotkania edukacyjne dot. anoreksji i bulimii.
więcej »\"Jak radzić sobie ze stresem\"
więcej »1000 pierwszych dni dla zdrowia
więcej »Warszawska Rada Seniorów - II etap konsultacji społecznych
Druga części konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie utworzenia Warszawskiej Rady Seniorów

Plakat - Rada Seniorow II etap więcej »Zapytanie ofertowe- dot. organizacji konferencji i seminarium
więcej »zapytanie ofertowe- dot. przygotowania konferencji i seminarium
Zapraszam do składania ofert na przygotowanie konferencji oraz seminarium. Szczegóły zapytania dostępne są w załączniku. więcej »Organizowanie Społeczności Lokalnej
Chcesz coś zmienić ? Poprawić ? Czegoś Ci tutaj Brakuje ? więcej »„AKTYWNY SENIOR” I „DRUGA MŁODOŚĆ-WOLSKI PROGRAM SENIORALNY”
więcej »Porady dla Rady!
więcej »Zajęcia terapeutyczno- teatralne dla rodzin zastępczych.
więcej »Nabór na stanowisko starszego instruktora reintegracji zawodowej - doradcy zawodowego
więcej »sprostowanie - dot. naboru na stanowisko starszego instruktora reintegracji zawodowej-doradcy zawodo
więcej »Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw 24 lutego - 1 marca 2014r.
więcej »Poszukiwani organizatorzy stażu !
więcej »Zapraszamy na dzień otwarty Stowarzyszenia Taoistycznego Tai Chi
więcej »Bezpłatne porady psychologiczne
więcej »Zapytanie ofertowe - dot. kursu gastronomicznego
więcej »Konsultacje społeczne
więcej »Zapytanie ofertowe - dot. kursu masażu
więcej »Zapytanie ofertowe - dot. konsultacji z zakresu edukacji seksualnej
więcej »\"Podwórkowa Gwiazdka\"
więcej »Podziękowania z Fundacji Praw Dziecka
więcej »Projekt eSenior czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi oraz Warszawski Tydzień Seniora
Urząd m.st. Warszawy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”, dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013 realizuje projekt eSenior czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi. W ramach projektu do końca grudnia 2013 prowadzone są na terenie Warszawy działania aktywizujące Seniorów, za pomocą nowych technologii. więcej »zapytanie ofertowe

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, w związku z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na kurs magazyniera z obsługą magazynowych programów komputerowych oraz wózków jezdniowych realizowanym w ramach projektu "Wola aktywnej integracji", zaprasza do składania ofert cenowych na realizację w/w zamówienia. Zapytanie ofertowe dostępne jest w załączeniu.

więcej »Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych

Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych

„PODAJ DALEJ”

23 listopada (sobota) 2013r., godz. 10.00-13.00

Szkoła Podstawowa nr 166, ul. Żytnia  40


więcej »Fundacja JEDEN DRUGIEMU zaprasza na szkolenia mające podnieść kompetencje...
więcej »Rozstrzygnięcie konkursu \"Prezent dla dziecka\"

21 października 2013 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu dla Seniorów "Prezent dla dziecka" organizowanego przez Ośrodek Wsparcia dla Seniorów.

Spośród złożonych 29 prac zostało wyróżnionych 9.

W kategorii prac wykonanych samodzielnie jury przyznało wyróżnienia:

• Pani Stanisławie Majewskiej

• Pani Marii Brzózce

• Pani Barbarze Brzezińskiej-Szarańskiej

• Pani Marii Brzózce • Pani Zofii Foryś

• Panu Wiesławowi Skrzypczakowi

W kategorii prac wykonanych z przedstawicielem innego pokolenia:

• Pani Zofii Brzózce z wnuczką Magdaleną

• Pani Zofii Stoli z wnuczką Agnieszką

• Pani Irenie Warchockiej z terapeutką Anną.

Uroczystość wręczenia wyróżnień i pamiątkowych dyplomów odbyła się w Domu Kultury "Działdowska" w obecności Władz Dzielnicy w bardzo uroczystej oprawie. Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz Wszystkie prace konkursowe są prezentowane na wystawie w „Galerii Młynek” w Domu Kultury „Działdowska" wraz z innymi pracami plastycznymi i rękodzielniczymi wykonanymi przez uczestników Ośrodka Wsparcia dla Seniorów. Wystawę można oglądać do 15 listopada 2013

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wyróżnionych prac.

 Stanisława Majewska

Maria Brzózka

Zofia Stola z wnuczką Agnieszką

Zofia Brzózka

Irena Warchocka z terapeutką Anną

Zofia Brzózka z wnuczką Magdaleną

Zofia Foryś

Wiesław Skrzypczak

Barbara Brzezińska

 

więcej »Serdecznie zapraszamy na wystawę prac uczestników Ośrodka Wsparcia dla Seniorów
więcej »Zapytanie ofertowe dot. zakupu dwóch zestawów komputerowych
 
więcej »Informacja dla mieszkańców- próba syren alarmowych

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy  w załączeniu zamieszcza Zarządzenie Nr 526 Wojewody Mazowieckiego z dnia 22 października 2013 roku, w sprawie przeprowadzenia wojewódźkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, z prośbą do mieszkańców o zapoznanie się.

więcej »Zapytanie ofertowe - dot. zorganizowania kursu na opiekuna w żłobku/klubie dziecięcym
więcej »Zapytanie ofertowe na zorganizowanie kursu samodzielnego księgowania od podstaw.
więcej »Chcę być niezależna! Program aktywizacji zawodowej kobiet
Okres realizacji: VIII.2013-VII.2014

Projekt realizowany we współpracy ponadnarodowej ze Stockholm City Council, Jobbtorg Stockholm.

Projekt jest skierowany do 30 kobiet bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko i objętych wsparciem ośrodka pomocowego na terenie m.st. Warszawy.

Celem projektu jest wzrost zdolności do podjęcia zatrudnienia u 30 matek samotnie wychowujących dzieci na terenie m.st. Warszawy w czasie 12 miesięcy trwania projektu

Więcej na stronie Miejskiej Polityki Społecznej pod adresem http://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/niezalezna więcej »Zapraszamy do \"Punktu Porad Obywatelskich\"
więcej »Debata społeczna \"Tworzenie przyjaznych warunków dla życia i rozwoju warszawskich rodzin\"
więcej »Serdecznie zapraszamy do udziału w \"Wolskiej Akademii Rodzica\"
 
więcej »Spotkania pod wspólnym szyldem \"Projektowanie bez barier\"
Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach pod wspólnym szyldem „Projektowanie bez barier” organizowanych w ramach WAWA Design Festiwal. więcej »OPS zatrudni pracownika socjalnego z doświadczeniem.
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zatrudni
pracownika socjalnego z doświadczeniem. więcej »Tornister Dobrej Woli
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola wraz z Fundacją Nebo , w ramach lokalnej akcji  " Tornister Dobrej Woli " chce wyposażyć dzieci z najuboższych rodzin w Dzielnicy Wola w tornistry i niezbędne  artykuły  szkolne. więcej »Materiały z konferencji \"Liderzy ekonomii społecznej\" 20 czerwca 2013r
więcej »Zapytanie ofertowe dot. doradztwa zawodowego - indywidualnego i grupowego

 

więcej »Ogłoszenie o naborze na stanowisko psychologa


 

 

więcej »Zapraszamy na konferencję \"Liderzy ekonomii społecznej\" i Targi Ekonomii Społecznej
więcej »Sondaż internetowy z widzami serialu \"Głęboka woda\"
więcej »Fundacja Instytut Innowacji zaprasza na bezpłatne szkolenia dla pracowników i wolontariuszy
więcej »Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych w ZUS
więcej »Konkurs dla Seniorów \"Prezent dla dziecka\"
więcej »\"Zabawa, Mama i ja \" - zajęcia dla mam z dziećmi
więcej »\"Wiem Swoje Dziecko\" projekt dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
więcej »Program \" Blisko Seniora \"
więcej »Projekt PZN \'\'Wsparcie osób z wybranymi Zespołami Uwarunkowanymi Genetycznie\'\'
więcej »\"Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem\"

         Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliowści, w dniach 25 lutego – 2 marca, organizuje "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem''. W czasie trwania inicjatywy osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów. W organizację przedsięwzięcia włączyły się również takie instytucje jak: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Kuratorów, przedstawiciele wyżej wymienionych środowisk także będą udzielać konsultacji.

więcej »Seminaria o psychozie w 2013 roku
więcej »Projekt \"Damy radę\" Fundacji Razem Zmieniamy Świat
więcej »Ogłoszenie o naborze - Asystent Rodziny
więcej »Zapisy do kolejnego cyklu programów:
"Aktywny Senior" oraz  "Druga Młodość - Wolski Program Senioralny"
7 stycznia 2013 - (poniedziałek) - 11 stycznia 2013 (piątek) więcej »Seminarium o psychozie
Zapraszamy na Seminarium o psychozie, które odbędzie się 9 stycznia 2013 roku. więcej »Seminarium o psychozie
 DLA OSÓB Z DOŚWIEDCZENIEM PSYCHOZY, DLA ICH RODZIN I BLISKICH, DLA PROFESJONALISTÓW I DLA INNYCH OSÓB ZAINTERESOWANYCH ROZMOWĄ O PSYCHOZIE


więcej »rozstrzygnięcie konkursu dla Seniorów
 29 października 2012 r. w czasie uroczystego podsumowania Wolskich Dni Seniora w Teatrze na Woli został rozstrzygnięty KONKURS NA RAMKĘ DO ZDJĘĆ więcej »zaproszenie na konferencję pn. Współpraca trójsektorowa
więcej »Biała Sobota w Centrum Profilaktyki Nowotworów

więcej »Dzień Otwarty Świetlicy Opiekuńczej dla Osób z chorobą Alzheimera
 W sobotę 13.X.2012 roku, w ramach Wolskich Dni Seniora, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zorganizował warsztaty edukacyjne i plastyczne pod hasłem „Młodzi duchem w jesieni życia” oraz „Długie życie jako wartość”. Spotkanie odbyło się w lokalu OPS ul. Żytnia 75/77, gdzie swoją siedzibę ma m. in. Świetlica Opiekuńcza dla Osób z Chorobą Alzheimera. więcej »Zielona Linia

"Zielona Linia" to pierwsze w kraju Centrum Kontaktowe dla Klientów Urzędów Pracy z całej Polski, którego założycielem jest Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie.

więcej »Przedsiębiorczość społeczna
więcej »Informacje o projekcie pn. Warszawskie Inspiracje do Pracy
więcej »Grupy wsparcia dla ofiar przemocy
W Ośrodku Pomocy Społecznej ruszają grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy ze strony najbliższych. więcej »Certyfikat

W tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy został wyróżniony przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce  CERTYFIKATEM ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONTARIUSZOM na lata 2012-2013.

więcej »Seniorów gry w parkach
więcej »Klub Opiekuna Seniora
więcej »Zaproszenie na Giełdę Pracy
więcej »Zaproszenie na festyn -Żytnią do nieba-
więcej »Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych mieszkańców Warszawy -Zmotywuj siebie
więcej »Informacja o programie wspierającym dla rodziców z dziećmi w wieku 0-3 lata
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola uruchomił kolejny program wspierający rodziców w realizacji funkcji opiekuńczo- wychowawczej. Jest to oferta dla rodziców z dziećmi w wieku 0-3 lata. Program ten wpisuje się w realizację miejskiego programu profilaktyki krzywdzenia małych dzieci pn. "Dobry Rodzic- Dobry Start". więcej »Gra miejska- Tropy Europy
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprasza do udziału w cyklu gier miejskich, organizowanych w trzech największych miastach Mazowsza. Pierwszy wyścig śladami inwestycji unijnych w ramach programu RPO WM już 21 lipca w Warszawie. Na zgłoszenia czekamy do piątku. Zasady rekrutacji na www.fan.mazowia.eu
więcej »Relacja z przebiegu tegorocznej imprezy pn. Majówka na Żytniej.

zorganizowanej w dniu 27.06.2012 r.  przez Dział Oparcia Społecznego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

więcej »Konkurs dla Seniorów z terenu Dzielnicy Wola- Ramka do zdjęć
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w ramach programu "Aktywny Senior" serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów do udziału w konkursie plastycznym "Ramka do zdjęć". więcej »Gorąca linia dla kobiet- ofiar przemocy związanej z EURO
więcej »zaproszenie
 na coroczną prezentację działalności Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu "Pod Daszkiem"

więcej »Ogłoszenie o naborze na stanowisko Asystent Rodziny
więcej »Dzień Dziecka na Woli

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zaprasza dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia naszego stoiska na plenerowej imprezie DZIEŃ DZIECKA NA WOLI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę - 3 czerwca 2012 r. w godzinach 13 – 18, w Parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17. Dzieci i całe rodziny zapraszamy do zabawy, udziału w grach i konkursach. Dla rodziców przygotowaliśmy ulotki, broszury oraz mozliwość odbycia konsultacji pedagogicznej.

więcej »Prezentacje multimedialne z Dnia Otwartego -Liderzy ekonomii społecznej
więcej »Zmotywuj siebie-program aktywizacji zawodowej bezrobotnych mieszkańców Warszawy
więcej »Wolski Korowód
więcej »Dzień Otwarty i targi spółdzielni socjalnych w ramach projektu- Liderzy ekonomii społecznej.

Dzień Otwarty projektu "Liderzy ekonomii społecznej" i małe targi spółdzielni socjalnych z Warszawy – 24 maja 2012 r.

więcej »Rekrutacja do projektu

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza osoby bezrobotne lub poszukujące pracy pozostające bez zatrudnienia zarejestrowane w Urzędzie Pracy w województwie mazowieckim i zamieszkujące Wolę lub Ursus do udziału w projekcie „Zmotywuj siebie – program aktywizacji zawodowej bezrobotnych mieszkańców Warszawy” .

więcej »Godzina dla Ziemi- 31 marca
więcej »Rekrutacja na stanowisko Asystenta Rodziny
więcej »Doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe- zaproszenie do składania ofert
więcej »Zapisy do Programu Aktywny Senior-2 cykl
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy uprzejmie informuje, że w okresie kwiecień- czerwiec 2012 będzie realizowany kolejny cykl programu "Aktywny Senior". więcej »szkolenia w ramach projektu Liderzy ekonomii społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy realizuje w partnerstwie z Fundacją Instytut Innowacji (lider projektu) i Fundacją Inkubator Technologiczny (drugi partner) projekt "Liderzy ekonomii społecznej"

więcej »Nieodpłatne konsultacje w ramach akcji Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
więcej »Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
więcej »Bezpłatne poradnictwo dla mieszkańców Warszawy

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona nowa, ogólnomiejska strona poradnicza. Strona zawiera spis organizacji i instytucji  zajmujących się bezpłatnym poradnictwem na terenie m. st. Warszawy.

więcej »Rozstrzygnięcie konkursu dla Seniorów Zakładka do książki

 28 października br. w Teatrze na Woli, podczas uroczystego podsumowania Wolskich Dni Seniora odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu „Zakładka do Książki” organizowanego przez tut. Ośrodek.

więcej »Sprzedaż pojazdu wycofanego z użykowania przez OPS Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Ogłoszenie o przetargu na zbycie pojazdu wycofanego z użytkowania przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy -  FIAT DOBLO typ: 223 z 2002r., przebieg: 122084 km, kolor niebieski

więcej »Priorytety dla Dzielnicy Wola

Burmistrz Dzielnicy Wola m. st. Warszawy zaprasza mieszkańców Dzielnicy Wola oraz zainteresowane instytucje i organizacje pozarządowe działające na terenie Woli do wyrażenia opinii w sprawie priorytetów rozwojowych dla Dzielnicy Wola.

więcej »Rok Janusza Korczaka
więcej »Trening samoobrony dla kobiet doświadczających przemocy
Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "DOM" w okresie od 2 września do 2 grudnia 2011 r. organizuje cykl bezpłatnych zajęć z samoobrony dla kobiet, które doświadczyły/ doświadczają przemocy w rodzinie ..... więcej »Wakacje w OPS
W sierpniu 2011 w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul. Karolkowej 58 a odbywały się zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. więcej »Zajęcia aktywizacyjne dla Seniorów
więcej »W niedzielę 28 sierpnia 2011 r. odbędzie się Festyn - Żytnią do nieba.

Organizatorzy Parfia Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny, Ośrodek Charytatywny "Tylko z Darów Miłosierdzia" Caritas Archidiecezji Warszawskiej, Dzielnica Wola m. st. Warszawa. 

 Zachęcamy do udziału ...

więcej »Osoba do realizacji badania przygotowującego program aktywności lokalnej

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy poszukuje osoby do realizacji badania przygotowującego program aktywności lokalnej w projekcie systemowym „Wola aktywnej integracji” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

więcej »Relacja z przebiegu imprezy - Majówka na Żytniej

Tradycją stała się organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób Chorych psychicznie i Klubu " Pod Daszkiem" uroczystość o nazwie  "Majówka na Żytniej".

Jak co roku, jest to okazja do prezentacji działalności ośrodków wsparcia. Spotkanie miało charakter otwarty, przybrało formę majówki.

więcej »Rajd Rowerowy
W dniu 11 czerwca 2011 r. w sąsiadującej z Wolą dzielnicy Bemowo, odbył się Rajd Rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Rodziców oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Bliżej Dziecka”. więcej »Piknik integracyjny dla dzieci i młodzieży

„RAZEM” - pod tym hasłem w dniu 10.06.2011r. odbył się piknik integracyjny dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do oświatowych placówek specjalnych i integracyjnych. Nasz Ośrodek – jak co roku - włączył się w organizację tej imprezy, której pomysłodawcą i i głównym organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych nr. 101 przy ulicy Karolkowej 56 .

 

więcej »Majówka na Żytniej 75/77
Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej i Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu "Pod Daszkiem" serdecznie zapraszają na Majówkę na Żytniej 75/77 .... więcej »Dzień Dziecka 2011

„Mali odkrywcy w roku Marii Skłodowskiej – Curie i Międzynarodowym Roku Chemii” - pod tym tytułem Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w minioną niedzielę 29 maja 2011r, zorganizował imprezę plenerową z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.  Odbyła się ona w Amfiteatrze i Parku im gen.Sowińskiego.

więcej »Spektakl Poławiacz Pereł

Co jest twoją perłą ???” : miłość, przyjaźń , rodzina, dom, bogactwo, uczciwość....... - to ostatnia scena spektaklu pt „Poławiacz pereł” - wystawionego przez Klub Rodzin Zastępczych.

więcej »Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 30.05.2011 r. w Domu Kultury “Działdowska” przy ul. Działdowskiej 6 kolejny raz odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego – święta ustanowionego Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006r.

więcej »Wernisaż prac uczestników ŚDS, Klubu Pod Daszkiem i Ośrodka Wsparcia dla Seniorów.

17 maja 2011 r. ( we wtorek) w Urzędzie Dzielnicy przy Al. Solidarności 90, podczas VIII/2011 sesji Rady Dzielnicy Wola odbyła się wystawa prac uczestników ośrodków wsparcia,  działających w strukturze tut. OPS.

więcej »Weekendowe warsztaty dla wolontariuszy
więcej »Warszataty dla rodziców małych dzieci w ramach programu \"Dobry Rodzic-Dobry Start\"
więcej »Ośrodek Wsparcia Dziennego dla niepełnosprawnych dzieci
  więcej »Program pomocy psychologicznej dla ofiar przemocy domowej
więcej »Zapisy do kolejnego cyklu Programu \"Aktywny Senior\".....
więcej »VII Warszawskie Spotkanie Wigilijne
więcej »Programy: Aktywny Senior i Druga Młodość w 2011 r.
więcej »Wolontariat w OPS Dzielnicy Wola

Tradycją programu "Wolontariat w OPS Wola" stało się, że w okresie poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Wolontariusza , przypadający w dniu 5 grudnia, organizujemy szkolenia dla wolontariuszy, zaangażowanych na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy Klientów naszego Ośrodka.

więcej »Podsumowanie Wolskich Dni Seniora
 

25 października 2010 w Teatrze na Woli odbyło się Uroczyste Podsumowanie Wolskich Dni Seniora.

 

więcej »Wolskie Dni Seniora w OPS
W sobotę 9 października 2010 r. Dział Oparcia Społecznego i Ośrodek Wsparcia dla Seniorów OPS zorganizowały warsztaty "Jak pomagać osobie chorej na Chorobę Alzheimera" oraz  " Jesienne prace- niekoniecznie w ogrodzie". więcej »Wycieczka do Krakowa
jako jedno z działań realizacji programu rehabilitacyjno – wspierającego Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu „Pod Daszkiem”.więcej »Wolskie Dni Seniora 2010
więcej »Pomoc dla ofiar przemocy - informacje

"Stop przemocy na Woli” narzędzie pracy dla pracowników socjalnych, pedagogów, kuratorów,pomoc dla ofiar przemocy, źródło wiedzy. 
                                                                                                                            

więcej »Piknik rodzinny - Wolski Korowód 2010

 


więcej »Współpraca ze Stowarzyszeniem Mali Bracia Ubogich

W dniu 25.09.2010 roku odbyła się konferencja  pt. „Czy ich pamięć ma znaczenie”.

więcej »Stowarzyszenie OD-DO zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie DDA - W Podejściu Na K2
więcej »Warsztaty ŚWIADOME STAWIANIE CELÓW ZAPROWADZI CIĘ WYSOKO
Zapraszamy do udziału w warsztatach „Świadome stawianie celów zaprowadzi cię wysoko”.

Warsztaty skierowane są do młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych odbędą się w czasie ferii zimowych w ramach akcji „Zima w mieście” w Klubie „Ku Aktywności Zawodowej”

więcej »MAJÓWKA NA ŻYTNIEJ

9.06.2010 roku odbyła się już 12 „Majówka na Żytniej”- przegląd działalności Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu”pod Daszkiem. W tym roku tematem przewodnim był”Egipt wczoraj i dziś”.

W tym roku tematem przewodnim był”Egipt wczoraj i dziś”. Od kilku lat „Żytnia przekracza granice” byliśmy już w krajach Unii Europejskiej, Chinach i na Dzikim Zachodzie. Tym razem Egipt stał się dla nas inspiracją do przedstawienia różnych form naszej działalności.

więcej »AKTYWNY SENIOR - ZAJĘCIA POETYCKO-TEATRALNE
II CYKL 2010 r. (KWIECIEŃ – CZERWIEC)
więcej »GODZINA DLA ZIEMI
 

27.03.2010 roku o godz. 20: 30 świat zgasi światła w symbolicznym geście dla ochrony klimatu.  

 

więcej »AKTYWNY SENIOR
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st Warszawy jest inicjatorem, organizatorem i realizatorem Programu „Aktywny Senior” skierowanego do mieszkańców Dzielnicy Wola powyżej 60 roku życia.
więcej »Bezpłatne konsultacje psychologiczne i prawne -
więcej »Spotkanie w Świetlicy Opiekuńczej dla Osób Chorych na Chorobę Alzheimera
Spotkanie w Świetlicy Opiekuńczej dla Osób Chorych na Chorobę Alzheimera z okazji 10 lecia działalności.

13 stycznia w siedzibie Świetlicy ul. Żytnia 75/77 odbyło się spotkanie podsumowujące 10 lat istnienia Świetlicy.
więcej »Spotkania wigilijne w ŚDS przy ul. Żytniej 75/77
Boże Narodzenie to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowaliśmy spotkania wigilijne dla uczestników Świetlicy Opiekuńczej, ich opiekunów i Wolskiej Grupy Wsparcia (17.XII) oraz dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu „ Pod Daszkiem” (23.XII). więcej »AKTYWNY SENIOR
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st Warszawy jest inicjatorem, organizatorem i realizatorem Programu „Aktywny Senior” zawierającego propozycję bezpłatnych zajęć aktywizujących dla mieszkańców Dzielnicy Wola powyżej 60 roku życia:
  • chór „Wolska Melodia”
  • zajęcia teatralno - poetyckie
  • gimnastyka usprawniająco - aktywizująca
  • gimnastyka mózgu metodą P. Dennisona
  • integracyjne tańce w kręgu
  • nordic walking – marsze z kijami
więcej »Dni Otwarte Świetlicy Opiekuńczej dla Osób Chorych na Chorobę Alzheimera
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy Świetlica Opiekuńcza dla Osób Chorych na Chorobę Alzheimera ul. Żytnia 75/77 zaprasza na „Dni Otwarte” Świetlicy, które organizujemy z okazji 10 lecia naszej działalności. więcej »Wolski Dzień Wolontariusza 2009
więcej »Dyżury dzielnicowych
Ośrodek Pomocy Społecznej dla dzielnicy Wola i Komenda Rejonowa Policji – Warszawa IV zwiększając dostępność świadczonych usług, uruchomiły nową formę pomocy dla osób doświadczających przemocy ze strony członków rodziny.
więcej »Warsztaty dla wolontariuszy

7 listopada br. w Dziale Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola, przy ulicy Karolkowej 58A, odbędą się warsztaty dla wolontariuszy, poświęcone zagadnieniom współpracy w zespole.

więcej »Klub Rodzin Zastępczych

W dniu 05.11.2009 r. odbyła się uroczystość z okazji piątej rocznicy Klubu Rodzin Zastępczych, działającego w Dziale Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola.

więcej »Akademia Rozwoju i Terapii \"Pozytywna Przestrzeń\"
więcej »SZKOŁA DLA RODZICÓW

 Zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu zajęć “Szkoły dla Rodziców”, który rozpoczął się 12 października 2009r.

więcej »Warsztaty dla wolontariuszy
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola rozpoczął cykl warsztatów dla wolontariuszy.   Aktualnie tj 31 października i 7 listopada w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul. Karolkowej 58A, odbywają się warsztaty poświęcone asertywności.

 

więcej »OTWARCIE OŚRODKA WSPARCIA DLA SENIORÓW
1 października 2009 w Międzynarodowym Dniu Seniora został otwarty Ośrodek Wsparcia dla Seniorów. więcej »WOLSKI KOROWÓD
 
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy już po raz czwarty był współorganizatorem Wolskiego Korowodu – imprezy plenerowej podczas której prezentują swoją ofertę instytucje i organizacje działające w obszarze pomocowym na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy. W tym roku został pobity rekord – zaprezentowało się aż 60 placówek.
więcej »Klub Ku Aktywności Zawodowej

Klub Ku Aktywności Zawodowej działający w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy włączył się w realizację działań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery  http://www.tydzienkariery.pl  - akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych.
Działania prowadzone przez Klub skierowane są do tych mieszkańców Woli, którzy chcą zmienić swoją sytuację na rynku pracy. 
 

 

więcej »XI Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy

10 września 2009 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu ”Pod Daszkiem” brali udział w XI Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Sochaczew 2009 rok.

więcej »Wola aktywnej integracji

                                      

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy jest realizatorem projektu "Wola aktywnej integracji".

więcej »Wypoczynek uczestników ŚDS w Jastrzębiej Górze

W tym roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z opiekunami wyjechali na turnus rehabilitacyjny nad morze.

więcej »Warsztaty dla Seniorów
Dział Pomocy Specjalistycznej OPS Wola zaprasza seniorów na cykl warsztatów dotyczących radzenia sobie w trudnych sytuacjach. więcej »Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Już po raz trzeci Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, przypadającego w dniu 30 maja. więcej »Majówka w ŚDS przy ul. Żytniej 75/77
9 czerwca 2009 roku w samo południe w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Żytniej odbyła się coroczna "Majówka" - impreza o charakterze integracyjnym.
więcej »Piknik integracyjny 2009
5 czerwca 2009 roku, mimo deszczowych prognoz pogody, w gorącej i rozśpiewanej atmosferze, na terenie V Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Ludwiki 2/4, odbył się Piknik Integracyjny – 2009.
więcej »Aktywny Senior

  Ośrodek Wsparcia Seniorów zaprasza seniorów zamieszkałych na Woli do udziału w konkursie "Wolskie Rękodzieło"

więcej »Spotkania wielkanocne w Dziale Oparcia Społecznego

  Święta Wielkanocne kojarzą się z nowym życiem, wyrażają radość życia, jego żywiołowość i biologiczny wymiar. Święto poprzedzone jest okresem wyrzeczeń przesyconym zadumą nad wartością życia.  Dziś obyczaje złagodniały ale warto pamiętać, że Wielkanoc to Święto radości. I właśnie w atmosferze radości odbywały się spotkania na Żytniej

więcej »Wernisaż prac uczestników ŚDS i Klubu Pod Daszkiem
1.04.2009 r. w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Warszawa Wola odbyło się otwarcie wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu”Pod Daszkiem”.  Wystawa została zorganizowana na wniosek Rady i Zarządu Dzielnicy Wola przez uczestników i terapeutów w/wym ośrodków wsparcia.
więcej »Spotkanie z dzielnicowym.

Zapraszamy na spotkanie z policjantem dzielnicowym.

więcej »GODZINA DLA ZIEMI

 W sobotę 28 marca o godz. 20.30 czasu lokalnego, miliony osób na całym świecie zgaszą światło w ramach akcji „Earth Hour” - „Godzina dla Ziemi” zainicjowanej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, po to, żeby przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla Ziemi – zmianom klimatu.

więcej »Zabawa karnawałowa w Środowiskowym Domu Samopomocy
28.01.2009 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy ul. Żytnia 75/77 odbyła się zabawa karnawałowa. więcej »Program Aktywny Senior - 27 stycznia 2009r. spotkanie organizacyjno - informacyjne
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy jest inicjatorem, organizatorem i realizatorem Programu „Aktywny Senior” od 2006 roku.

 

więcej »Warsztaty dla wolontariuszy: Jak obronić się przed manipulacją?
W dniach 13.12.2008-14.12.2008 w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul. Karolkowej 58A zostało przeprowadzone szkolenie pt: „Jak obronić się przed manipulacją?”. więcej »Spotkanie Wigilijne Seniorów

22 grudnia 2008 r. trzystu wolskich Seniorów gościło na Spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej m. st. Warszawy we współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 3 ul. Sołtyka 8/10

więcej »Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem

16 grudnia 2008 Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 101 ul. Karolkowa 56 zaprosił dzieci niepełnosprawne z wolskich przedszkoli i szkół specjalnych i integracyjnych na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

więcej »Podsumowanie Wolskich Dni Seniora
24 października 2008 roku w Teatrze Na Woli odbył się uroczysty koncert podsumowujący Wolskie Dni Seniora. więcej »OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

W dniu 12.12.2008r w Domu Kultury „Działdowska” odbyła się uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

więcej »Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada obchodzony był Dzień Pracownika Socjalnego. Uroczystości z tej okazji odbyły się w sali sesji Urzędu Dzielnicy Wola.

więcej »Finał konkursu poetyckiego

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w Programie „Aktywny Senior” zorganizował konkurs poetycki zatytułowany „W każdej chwili życia…”

więcej »W tańcu zawsze młodzi

W ramach obchodów „Wolskich Dni Seniora” Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zabawę pt. „W tańcu zawsze młodzi”.

więcej »WOLSKIE DNI SENIORA

 W krainie śpiewu wśród jesiennych róż” to tytuł uroczego kameralnego spotkania w oprawie pięknych jesiennych dekoracji, które odbyło się 11 października 2008 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola – przy ul. Żytniej 75/77.

więcej »Inny nie znaczy obcy
Zakończyliśmy II edycję szkolenia “Inny nie znaczy obcy”. Pracownicy Działu Oparcia Społecznego zapoznali 57 pracowników Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami z Dzielnicy Wola z problematyką osób chorych psychicznie. więcej »Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych

Fundacja TUS informuje: od września 2008r. Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło realizację projektu "Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych (CKON). Integracja na otwartym rynku pracy"   - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach wsparcia Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych oferuje pomoc i bezpłatne konsultacje dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy.

więcej »WOLSKI KOROWÓD WRZESIEŃ 2008
Już po raz trzeci nasz Ośrodek był współorganizatorem i uczestnikiem plenerowej imprezy, w której oprócz stworzenia wyjątkowej i piknikowej atmosfery - nadrzędnym celem była prezentacja bogatej oferty pomocowej placówek samorządowych i pozarządowych mieszczących się na terenie Dzielnicy Wola więcej »Wyjazd szkoleniowy Wolskiej Koalicji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy

W dniach 26 – 27 września 2008r. odbyło się wyjazdowe szkolenie dla członków Wolskiej Koalicji. Uczestniczyło w nim 19 osób – przedstawicieli wolskich instytucji zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy, a także członkowie Dzielnicowego Zespołu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

więcej »Zaproszenie dla Seniorów.

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola zaprasza seniorów do udziału w grupie samopomocy „Razem Raźniej"

więcej »WYJAZD INTEGRACYJNO-SZKOLENIOWY DLA WOLONTARIUSZY LIDZBARK WELSKI 2008.

TAK ODPOCZYWAJĄ CI CO POMAGAJĄ”  

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola mając na uwadze kilkuletnie pozytywne doświadczenia już po raz trzeci zorganizował obóz integracyjno-szkoleniowy dla wolontariuszy współpracujących z tut. Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

więcej »Świadczenia rodzinne
Prezydent m.st. Warszawy informuje, że z dniem 1 lipca 2008 roku zmienia się realizator świadczeń rodzinnych, opiekuńczych i alimentacyjnych.
Zadania te przejmują z Ośrodków Pomocy Społecznej - Urzędy Dzielnic.
więcej »Korepetycje
Fundacja "Świat na Tak" organizuje w sierpniu bezpłatn korepetycje dla uczniów. więcej »Warsztaty dla wolontariuszy.

W dniach 31.05.2008 - 01.06.2008 w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul Karolkowej 58A zostało przeprowadzone szkolenie pt: „Efektywne zarządzanie konfliktami”.

więcej »MAJÓWKA W OŚRODKU WSPARCIA

11.06.2008 r. w lokalu OPS przy ul. Żytniej 75/77 Ośrodki Wsparcia ( Środowiskowy Dom Samopomocy, Klub “Pod Daszkiem” i Świetlica Opiekuńcza) już po raz jedenasty zorganizowały coroczną “majówkę”-przegląd twórczości artystycznej.

więcej »Młodzi Pracownicy 2008
W dniu 4 czerwca 2008 roku w Zespole Szkół Nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, odbył się Dzień Otwarty pt. „Młodzi Pracownicy 2008”.
więcej »Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
W dniu 30.05.2008 r. na terenie boiska szkolnego przy ul. Karolkowej 56 odbył się festyn zorganizowany z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. więcej »Festyn z okazji Dnia Dziecka
W dniu 03.06.2008r. dzięki gościnności, jak zawsze życzliwego nam sąsiada - Zespołu Szkół Nr 101 przy ul. Karolkowej 56, mieliśmy możliwość zorganizowania festynu z okazji Dnia Dziecka. więcej »Konkurs - Moje wymarzone podwórko

W dniu 29 maja 2008r w Szkole Podstawowej nr 166 ul. Żytnia 40 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego pt. „Moje wymarzone podwórko”. Konkurs, którego honorowym patronem był burmistrz Dzielnicy Wola Pan Marek Andruk, skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych.

więcej »Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 30 maja br. w godz. 17.00 - 20.00 na boisku szkolnym przy ul. Karolkowej 56 odbędzie się festyn.  W organizacji uroczystości weźmie udział 7 Ośrodków Pomocy Społecznej, koordynatorem akcji jest OPS Wola. więcej »Wyjazd szkoleniowy Wolskiej Koalicji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy
więcej »Aktywny Senior
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ DZIELNICY WOLA M. ST. WARSZAWY DZIAŁ POMOCY SPECJALISTYCZNEJ PROGRAM „AKTYWNY SENIOR” ZAPRASZA SENIORÓW ZAMIESZKAŁYCH NA WOLI DO UDZIAŁU W KONKURSIE POETYCKIM W KAŻDEJ CHWILI ŻYCIA...”
więcej »Na Wolę po zdrowie
W niedzielę 18 maja 2008 roku w Parku im. gen. Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 18 odbędzie się impreza plenerowa o charakterze festynu rodzinnego. więcej »Badanie zapotrzebowania i efektywności programów profilaktycznych na terenie dzielnicy Wola
Dnia 02 kwietnia 2008 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola - Dział ds. Uzależnień zorganizował w Zespole Szkół Nr 36 przy ul. Kasprzaka 19/21 spotkanie poświęcone prezentacji wyników badań pt. “Badanie zapotrzebowania i efektywności programów profilaktycznych na terenie dzielnicy Wola”. więcej »Aktywny Senior

W 2008 roku w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola kontynuowany jest  Program „Aktywny Senior”

więcej »Szkolenie dla pracowników socjalnych i policjantów dzielnicowych
 W dniu 10 oraz 13 i 14 marca br. w Dziale Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola odbyło się szkolenie, w którym wspólnie uczestniczyli pracownicy socjalni Ośrodka oraz policjanci dzielnicowi z Komendy Rejonowej Warszawa Wola. więcej »Starszy Pan, starsza Pani

Starszy Pan, Starsza Pani

kontynuacja programu dla osób starszych doświadczających przemocy i zaniedbywania ze strony najbliższych

więcej »Bezpłatne konsultacje prawnicze
Ośrodek Pomocy Społecznej Warszawa Wola informuje, że w Dziale Pomocy Specjalistycznej na ul. Karolkowej 58a, odbywają się bezpłatne konsultacje prawnicze.  
więcej »Spotkanie z Kuratorami Rodzinnymi

W dniu 23 stycznia 2008r. w Dziale Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie pracowników Ośrodka z kuratorami VI Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli.

więcej »DZIEŃ WOLONTARIUSZA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
„ Trzeba czuwać, troszczyć się      
o każde dobro człowiecze.
Nie można pozwolić,
by marnowało się
to co ludzkie, na tej ziemi”
/Jan Paweł II/      
                               
         
więcej »Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy

Uroczyste spotkanie wigilijne odbyło się w sobotę 22.12.2007 r. o godz. 12.00.

więcej »Zabawa z Mikołajem dzieci niepełnosprawnych.
10 grudnia 2007 Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 101 ul. Karolkowa 56 zaprosił 250 niepełnosprawnych dzieci na Zabawę z Mikołajem, która odbyła się w Centrum Olimpijskim.
więcej »Spotkanie wigilijne z Seniorami

19 grudnia Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Marek Andruk wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola Panią Bogusławą Biedrzycką zaprosili Seniorów z naszej Dzielnicy na Spotkanie Wigilijne w którym uczestniczyło 300 osób.

więcej »VII TRYBUNAŁ do spraw Przemocy wobec Kobiet - Kobiety oskarżają

W dniu 10 grudnia 2007r., w godz. 10.30 – 13.30, w Zespół Szkół   Nr 36 przy ul. Kasprzaka 19/21 w Warszawie odbył się VII TRYBUNAŁ do spraw Przemocy wobec Kobiet „Kobiety oskarżają”. Trybunał zorganizowała Wolska Koalicja na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Fundacja Centrum Praw Kobiet, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola. 
 

  

więcej »Bal Mikołajkowy
Dnia 10 grudnia 2007 roku w godz. 16:00-19:00 Dział ds. Uzależnień Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola zorganizował Bal Mikołajkowy dla dzieci ze wszystkich wolskich świetlic środowiskowych.
więcej »Wigilia w Świetlicy dla Osób Chorych na Chorobę Alzheimera
0.12.2007 r. w Świetlicy Opiekuńczej dla Osób Chorych na Chorobę Alzheimera ul. Żytnia 75/77 Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Wolską Grupą Wsparcia Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zorganizował spotkanie wigilijne dla 30 osób; chorych i opiekunów. więcej »Wolska Koalicja Przeciw Przemowy W Rodzinie

Wolska Koalicja na rzecz  Przeciwdziałania  Przemocy w Rodzinie zaprasza w dniach 25 listopad - 10 grudnia 2007 roku - 16 DNI PRZECIW PRZEMOCY WOBEC KOBIET.

więcej »16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet
W ramach kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet” w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej odbyło się szkolenie dla duszpasterzy z terenu dzielnicy Wola z zakresu przeciwdziałania przemocy rodzinie.
Szkolenie prowadzili reprezentanci Wolskiej Koalicji.
więcej »Zapraszamy na sztukę teatralną!

PASJA. Obrzęd zdjęcia masek ofiarnych.” – Zapraszamy na sztukę teatralną!

więcej »Dzień Pracownika Socjalnego
W dniu 21 listopada obchodzony był, jak co roku, Dzień Pracownika Socjalnego.
Uroczystości z tej okazji odbyły się w Domu Kultury „Działdowska”.
więcej »AKTYWNY SENIOR

9 listopada 2007 r. odbyło się pierwsze spotkanie Uczestników Programu „Aktywny Senior” z przedstawicielkami Wydziału Profilaktyki i Promocji Straży Miejskiej.

więcej »Klub Rodzin Zastępczych
W dniu 25.10.2007 r. w Dziale Pomocy Specjalistycznej przy ul. Karolkowej 58 a odbyła się uroczystość z okazji trzeciej rocznicy Klubu Rodzin Zastępczych. więcej »ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY - Wycieczka do Sandomierza.

23.X.2007 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu “Pod
Daszkiem” byli na wycieczce w Sandomierzu.  

więcej »Aktywny Senior - wycieczka
23.X.2007 Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zorganizował całodniową wycieczkę autokarową do Kozłówki i Nałęczowa dla 42 Uczestników Programu „Aktywny Senior.”
więcej »10 lecie Środowiskowego Domu Samopomocy
17.X. 2007 w lokalu przy ul. Żytniej 75/77 odbyło się spotkanie z okazji 10-lecia działalności ŚDS. 
Honorowy patronat nad uroczystością objął Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Marek Andruk.
więcej »Przedstawienie - Pasja. Obrzęd zdjęcia masek ofiarnych.
„Pasja. Obrzęd zdjęcia masek ofiarnych”
W dniu 8 października br. z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola,  w Domu Kultury „Działdowska” odbyło się przedstawienie „Pasja. Obrzęd zdjęcia masek ofiarnych”.
więcej »Rocznica powstania Klubu Rodzin Zastępczych
 
W dniu 26.10.2006 r. w Dziale Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Karolkowej 58 A, odbyła się uroczystość z okazji II rocznicy powstania Klubu Rodzin Zastępczych.
Honorowymi gośćmi byli: Pani Jolanta Sobczak - Dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Pani Lidia Ułanowska – Kierownik Działu Rodzin Zastępczych WCPR, Pani Olga Wadas – p.o. Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej, kierownicy filii OPS, wolontariusze oraz rodziny tworzące Klub.
Podziękowania i życzenia, tort, występy taneczne i wokalne oraz wspólne biesiadowanie stworzyły miłą i rodzinną atmosferę.
Zaangażowanie wszystkich osób tworzących i wspierających Klub Rodzin Zastępczych  daje nadzieję, że będzie on istniał tak długo, jak długo będzie potrzebny.
 
więcej »Praca
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy poszukuje kandydatów na stanowisko:
 
1.
PODINSPEKTORA
w Dziale Świadczeń Rodzinnych
OPS Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
2.
INSTRUKTORA TERAPII ZAJĘCIOWEJ
w Dziale Oparcia Społecznego
OPS Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Umowa na zastępstwo osoby przebywającej
data publikacji: 10.11.2006r.
więcej »DZIEŃ DORADZTWA - 4 październik 2006 r. ul. Karolkowa 58 A
więcej »Świadczenia rodzinne - nowy okres zasiłkowy

Wnioski na nowy okres zasiłkowy 2006/2007 można składać od dnia 01.07.2006r. w Dziale Świadczeń Rodzinnych przy ul. Syreny 18.

więcej »1.06.2006R. - FESTYN RODZINNY
więcej »Asysten osoby niepełnosprawnej w Warszawie
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola oraz Ośrodek Nowolipie zapraszają do korzystania z usług Asystenta Osoby Niepełnosprawnej.
więcej »Spotkania Wigilijne

W naszej Dzielnicy pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m. st.
Warszawy odbyły się uroczyste spotkania Wigilijne dla  seniorów, osób
niepełnosprawnych,  wolontariuszy i klientów Ośrodka Pomocy Społecznej
Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

Spotkania zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola,
i Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola.
Wzięło w nich udział ponad tysiąc osób.
 
Świąteczne życzenia składano we wspaniałej ciepłej  atmosferze, a wspólne
kolędowanie  połączyło wszystkich uczestników.

13.XII. 2006 r godz.11.00. „Sportowe Mikołajki”
zabawa dla niepełnosprawnych dzieci w   sali Polskiego Komitetu Olimpijskiego ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (wstęp z zaproszeniami).
 
14.XII. 2006 r. godz. 11.00. Spotkanie Wigilijne Seniorów 
w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Redutowa 37 (wstęp z zaproszeniami).
 
18.XII.2006 r. – Spotkanie Wigilijne wolontariuszy
w Domu Kultury „Działdowska” ul. Działdowska 6 (wstęp z zaproszeniami).
 
19.XII.2006 r. godz.14.00. Spotkanie Wigilijne Seniorów 
w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Redutowa 37 (wstęp z zaproszeniami).
 
19.XII.2006 r. – godz.17.00. Spotkanie Wigilijne Klientów OPS
ul. Karolkowa 56  (wstęp z zaproszeniami).
więcej »Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
W dniu 18.12 2006r. w Domu Kultury “Działdowska” odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza połączona z Wigilią Świąt Bożego Narodzenia. więcej »Konkurs - Gra profilaktyczna
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
DZIELNICY WOLA m.st. WARSZAWY
DZIAŁ DS. UZALEŻNIEŃ
ul. Karolkowa 58a
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy opiekunów oraz wychowanków świetlic na imprezę kończącą konkurs
pt.“Gra profilaktyczna”.
Impreza odbędzie się dnia 6 grudnia 2006r.
na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 51 przy ul. Olbrachta 48/56
w godzinach 16:30 – 18:30.
Oprócz rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyników przewidziano wiele atrakcji w postaci gier, zabaw i pokazów. 
Organizatorzy
więcej »Świadczenia rodzinne - nowy okres zasiłkowy

Dział Świadczeń Rodzinnych ul. Syreny 18 zaprasza od lipca 2007 roku

 do składania wniosków o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2007/2008.

 
Godziny przyjęć:
 poniedziałki 10 -18 UWAGA - ostatnia osoba przyjmowana jest o g. 17.45
 wtorki-piątki 8 -16    UWAGA - ostatnia osoba przyjmowana jest o g. 15.45  
 
więcej »Targi Wolontariatu
POMAGANIE TO WYZWANIE – ZAMIEŃ CHĘCI W DZIAŁANIE
 
Koordynator Wolontariatu
Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola
w imieniu pracowników Warszawskiego Centrum Wolontariatu
zaprasza
do uczestnictwa w Targach Wolontariatu.
więcej »Polska kadra - europejska jakość
                                                                                                                                                    
Umowa o dofinansowanie projektu szkoleniowego   Polska kadra – europejska jakość dla pracowników Ośrodka ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego podpisana!

 
więcej »23.06.2006R. - FESTYN DLA DZIECI ZE ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH
więcej »KOLONIE LETNIE 2006
więcej »Informacja dotycząca wymiany dowodów osobistych
W związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem wymiany dowodów osobistych
- od 1 stycznia 2008 roku dowody w formie książeczkowej stracą ważność -
przypominamy,
że do załatwienia spraw urzędowych w OPS, takich jak: świadczenia rodzinne,
zasiłek z pomocy społecznej,
konieczne będzie okazanie nowego dowodu osobistego.
więcej »WOLSKI KOROWÓD 2007
 W niedzielę 23 września 2007 r. o godz.15.00 w parku im. gen. J. Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17 rozpocznie się druga edycja przeglądu ofert pomocowych samorządu i organizacji pozarządowych pn. „Wolski Korowód”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Dzielnicy do udziału w Korowodzie. więcej »NASZA WOLA - zdjęcia zrobione przez dzieci i młodzież.

Zdjęcia uczestników programu „Spokojna Przystań” wykonane podczas zajęć fotograficznych w ramach projektu „Wielokulturowa Wola”.

Pokazują Wolę widzianą oczami jej młodych mieszkańców.

więcej »Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej w Sochaczewie
 

Już po raz dziewiąty uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy w Sochaczewie.

więcej »WOLSKI KOROWÓD 2007

Już drugi raz nasz Ośrodek był współorganizatorem plenerowej imprezy, której celem jest prezentacja oferty pomocy placówek samorządowych i pozarządowych na Woli. Tegoroczny Korowód odbył się w 24 września – dzień ciepły, słoneczny, pogodny.

więcej »10 lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy
1.X.2007 r. Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Żytnia 75/77 obchodził 10
lecie swojej działalności.

Uroczyste obchody wraz z seminarium poświęconym  ofercie programowej 
Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola  dla osób chorujących
psychicznie odbędzie się 17.X.2007 r. o godz.13.00
więcej »Wolska Koalicja na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

W dniach 28 – 29 września br. odbyło się trzecie spotkanie “Wolskiej Koalicji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

więcej »W TAŃCU ZAWSZE MŁODZI
„W tańcu zawsze młodzi” - pod tym tytułem w niedzielę 14 października
odbyła się potańcówka dla seniorów.
więcej »